Menuja


Brusketa

Brusketa me domate te fresket150L
Brusketa me ullinj150L
Brusketa me acuke200L

Antipasta

Antipaste Italiane700L
Djathra mix650L
Proshute sallamra mix700L
Burrata me proshute krudo dhe pomodorini600L
Karpaco oktapodi500L
Salmon i tymosur dhe haviar650L
Ostrike te marinuara700L
Karkalec krudo900L
Sote me midhje300L
Sote me vongole600L
Sote me dateri1200L

Sallata

Sallate Greke300L
Rukola parmixhano pomodorini350L
Kapreze400L
Sallate spinaqi250L
Sallate jeshile me qepe250L
Sallate fruta deti550L
Sallate palma nova400L
Sallate mare monte300L

Supa

Krem pule250L
Krem kerpudha300L
Supe Perime200L
Supe peshku400L
Krem brokoli300L
Krem karotash250L
Supe palma nova 500L

Pasta

Spageti me pomodorini borzilok400L
Penne arrabiata400L
Orikiete me brokoli karkalec pomodorini600L
Njoki me domate mocarela450L
Tagliateli me skampi700L
Ravioli me tartuf500L
Papardele me salcice e kerpudha450L
Linguine me fruta deti650L

Rizoto

Rizoto me fruta deti600L
Rizoto 4 djathra500L
Rizoto pana kerpudha450L
Rizoto me perime450L
Rizoto me pule e zaferano500L

Prodhime deti

Koce ne zgare800L
Levrek ne zgare800L
Salmon i fresket ne zgare1000L
Role peshku me agrume1000L
Kallamare ne zgare700L
Karkalec ne zgares900L
Karkaleca me salce konjaku1000L
Friture mix450L
Peshk i eger sipas deshires3800L/kg

Specialitete

Fileto me piper jeshil850L
Fileto gici me birre dhe arra500L
Fileto vici me tartuf1000L
Krah pule me salce Indiana400L
Berxolle vici furre800L
Involtini pule me asparagus450L
Fileto pule me salce curry500L
Role gici me fruta pylli600L
Fileto vici Palma nova900L

Zgara

Fileto vici zgare900L
Berxolle vici zgare800L
Chatobrion1200L
Brinje qingji zgare750L
Brinje viçi zgare750L
Berxolle gici zgare600L
Fileto pule zgare650L

Tradicionale

Qingj furre750L
Byftek800L
Tave dheu450L
Qofte furre650L
Jufka shtepie me pule fshati2200L
Pule fshati me pilaf2200L
Jufka shtepie me mish1800L
Qingj helli750L
Lepur ne tave2500L
Te brendshme700L

Garnitura

Patate te skuqura150L
Djath i bardhe150L
Djath i bardhe furre200L
Patate furre150L
Buke Palma Nova0L
Kackavall200L
Perime te ziera200L
Perime te zgares250L
Xaxiq150L

Embelsira

Torte saker200L
Tiramisu250L
Trelecce150L
Krem caramel150L
Profiterol150L
Panna cota200L
Akullore e skuqur250L
Kabuni shtepie250L

Vere e Bardhe

Vere Palma Nova1500L
Bag Bourdeaux Bl1500L
Agiorit i Bardhe1500L
Maqedonikos i Bardhe1000L
Vere e bardhe e hapur Spanjolle700L/L
Nerola Reserve3000L
El Miracle2200L
Gran vila sol2500L
Vina Sol1500L
Hoja de candes kuqe1500L
San Valentine Roze1400L
Castillo de Lirie950L
Fiano di avellino2500L
Pinot Magik (I gazuar)1600L
Pinot Grigio Tollo1300L
Chardonay delle venezie1000L
Taurasi5600L
Cretico Chardonay5000L
Greco di Tufo2800L
Aldiano trebiano3000L
Cuore trebiano2400L
Menir Trebiano4600L
Pecorino trebiano3000L

Vere e Kuqe

Vere Palma Nova1500L
Bag Bourdeaux rouge1500L
Metoxi3500L
Rapsani2800L
Agiorit Roze1500L
Maqedonikos i Kuq1000L
Vere e kuqe e hapur Spanjolle700L/1L
Mas la Plana 2001 (Cabernet Savignon)9000L
Celeste torres4000L
Santa digna shiraz3400L
Atrium CS 2006 (Merlot)3200L
Nerola Reserve3000L
El Miracle2200L
Gran Riserva 19993200L
Gran Coronas3200L
Santa Digna Carmenere2900L
Santa Digna Cabernet2500L
Atrium2500L
Gran Sangre de Toro2600L
Coronas2000L
Sangre de Toro1800L
Hoja de candes1800L
San Valentine Roze1700L
Grandia Cabernet1500L
Cludia Vallformosa1400L
Cava MVSA1100
Fuento de ritmo900L
San gio vese2500L
Radici5000L
Primitivo di mandura3400L
Gavi di gavi2500L
Montepulciano D’Abruzzo2400L
Colle secco rubino1800L
Colle secco moltepulciano /trebiano1600L
Valle doro1400L
Colle cavalieri1300L
Madregale tollo900L
Colle cavalieri 0.375800L
Canti900L
Hariman13000L
Testa Rosa8000L
Brunello di Montalcino7500L
Miguel Torres Brut5600L
Barolo 20039000L
Gagliola Montepulciano5000L
Rosso di Montalcino3500L
Aldiano Montepulciano3000L
Cuore Montepulciano2400L